Magyar leiras:

Nagy mesterek, életművek V. | Rippl-Rónai József művészete

Gimesy Péter legújabb művészettörténeti előadás-sorozatában a legismertebb festők életművével foglalkozik. Olyan mesterek művészetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők, akik hatással voltak már saját korszakukra is, és hírnevük a mai napig fennmaradt. Az előadó a hagyományos művészettörténeti korszakok jelentősebb alkotóinak, leghíresebb műveinek elemzése mellett a stílusváltások gyakran nem eléggé tisztázott okainak és következményeinek felkutatására is vállalkozik. Az előadások során az előzménynek tekinthető, és a korszakolást gyakran megkérdőjelező, kevésbé ismert példák is bemutatásra kerülnek, de szó lesz a főbb fordulópontok művészeti és filozófiai hátteréről, valamint a képi nyelv változásairól is.

Az októberi előadás az 1890-es években Párizsban alkotó, haladó szellemiségű, magyar festőművész, Rippl-Rónai József (1861–1927) életével, munkásságával foglalkozik. Gimesy Péter olyan kérdésekre keresi a választ, hogy mi vezethetett a rendkívül újszerű képi nyelv feladásához és a művész hazaköltözéséhez, majd a kaposvári újrakezdéshez, Rippl-Rónai sajátos stílusváltásához.

Előadó: Gimesy Péter művészettörténész, filozófus

Időpont: 2024. október 25. (péntek) 18:30

Helyszín: Hegyvidék Galéria, 1126 Budapest, Királyhágó tér 10.

Részvételi díj: 1000 Ft, Hegyvidék Kártyával: 500 Ft
Jegyek kaphatók a https://hegyvidekgaleria.jegy.hu/ oldalon, valamint a Hegyvidék Galériában.
Az eseményekre érkezéskor a Hegyvidék Kártya felmutatása kötelező!

Kép // Rippl-Rónai József: A körtvélyesi kastély, 1907 k.; olaj, karton, 52×70 cm, Szépművészeti Múzeum –Magyar Nemzeti Galéria, Budapest (forrás: Wikimedia Commons)