Gulácsy Lajos művészete
Nagy mesterek, életművek IV. | Gulácsy Lajos művészete
Gimesy Péter legújabb művészettörténeti előadás-sorozatában a legismertebb festők életművével foglalkozik. Olyan mesterek művészetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők, akik hatással voltak már saját korszakukra is, és hírnevük a mai napig fennmaradt. Az előadó a hagyományos művészettörténeti korszakok jelentősebb alkotóinak, leghíresebb műveinek elemzése mellett a stílusváltások gyakran nem eléggé tisztázott okainak és következményeinek felkutatására is vállalkozik. Az előadások során az előzménynek tekinthető, és a korszakolást gyakran megkérdőjelező, kevésbé ismert példák is bemutatásra kerülnek, de szó lesz a főbb fordulópontok művészeti és filozófiai hátteréről, valamint a képi nyelv változásairól is.
Az őszi szezont indító, negyedik előadás Gulácsy Lajos (1882–1932) festőművész azonnal felimerhető, sajátos stílusával, álmait bemutató képeivel foglalkozik. Rendkívül izgalmas szürreális fantáziavilágának és mindig visszatérő szimbolikus szereplőinek megismertetésére vállalkozik ezúttal Gimesy Péter, aki arra a kérdésre is keresi a választ, hogy miért vált ez a képi világ egyre népszerűbbé az elmúlt évtizedekben?
Előadó: Gimesy Péter művészettörténész, filozófus
> Időpont: 2024. szeptember 27. (péntek) 18:30
> Helyszín: Hegyvidék Galéria, 1126 Budapest, Királyhágó tér 10.
Részvételi díj: 1000 Ft, Hegyvidék Kártyával: 500 Ft
Jegyek kaphatók a https://hegyvidekgaleria.jegy.hu/ oldalon, valamint a Hegyvidék Galériában.
Az eseményekre érkezéskor a Hegyvidék Kártya felmutatása kötelező!
Kép // Gulácsy Lajos: Varázslat (Varázsló kertje), 1906–07; olaj, vászon, 85,8 x 63 cm; Szépművészeti Múzeum–Magyar Nemzeti Galéria, Budapest. Forrás: Wikimedia Commons